162.) augusztus 9. - A budai káptalan előtt Henrik pilisi apát a monostor Pilis megyei Csév nevű birtokát Sáfár István fia Jánosnak és örököseinek évi négy forintért bérbe adta.
163.) augusztus 25. – A váci káptalan jelenti Szécsi Miklós országbírónak, hogy levele értelmében a királyi embert és a káptalan tanúbizonyságát kiküldte és július 25-én a Bars megyei Kovácsi birtok területén lévő vitás földdarabot több tanú eskütételével a garamszentbenedeki apátnak és konventnek ítélte, majd a földdarab határait körüljárta.
164.) augusztus 26. – László veszprémi püspök, királynéi kancellár és kápolnaispán előtt Szécsi Miklós országbíró ügyvédje Mihály fia Domonkos eddei Tamás fia Péter száz forintnyi tartozásának megfizetését elhalasztja.
165.) szeptember 2. Géllé – Simon mester, Pozsony, Győr és Mosón vármegyék ispánja Mihály gellei plébános kérésére átírja Miklós pozsonyi ispán levelét, amely a gellei egyház jobbágyainak szabadságára vonatkozik.
166.) szeptember 15. – A nyitrai káptalan bizonyítja, hogy előtte ügyvédje útján a garamszentbenedeki apát és konvent Gég és Szántó birtokukat Pozar (dicti) Lászlónak és Miklósnak húsz esztendőre évi két márkáért és az oklevélben leírt egyéb szolgáltatásokért bérbe adja.
167.) szeptember 15. – A nyitrai káptalan bizonyítja, hogy előtte Ipoly fia Mikó, a garamszentbenedeki apát ügyvédje Posar Lászlónak és Miklósnak húsz esztendőre bérbe adta a monostor Komárom vármegyei Gég és Szántó nevű birtokát az oklevélben leírt feltételek mellett.
168.) szeptember 16. – A győri káptalan jelenti Konth Miklós nádornak, hogy megkeresése alapján szentpáli Jakab fia Jánost a nádor elé megidézte.
169.) szeptember 22. – Kont Miklós nádor előtt a Somogy megyei közgyűlésen János fia Mese tiltakozott Edde és Szenyér birtokainak ügyében, melyeket a király László fia Miklósnak adományozott. A nádor az oklevelek bemutatása, majd a bírósági közgyűlésen végzett tudományvétel után az ügyet a Pozsony megyei közgyűlésre, majd ott újabb oklevelek bemutatása után a következő, Bars megyei közgyűlésre halasztotta.
170.) október 12. – Kont Miklós nádor előtt a Bars megyei közgyűlésen István esztergomi kanonok a káptalant a Miklós néhai nádor fia Domonkos Hont megyei ispán által elfoglalt Gyarmat nevű birtokába kérte bevezetni, Domonkos azonban a bevezetésnek ellentmondott. A következő, Nógrád és Hont megyei közgyűlésen mindkét fél bemutatva az adománylevelét, de Domonkos a káptalan részére, a néhai esztergomi érsek által kiállított oklevelet nem fogadván el, a döntést elhalasztották.
171.) október 17. – Az esztergomi káptalan Prenchul fia Erdenharth és testvére, Peteu kérésére átírja IV László király 1285. évi oklevelét.
172.) október 28. – Vilmos, egri püspök, királyi kápolnaispán, titkos kancellár Miklós honti főesperesnek, az esztergomi káptalan ügyvédjének kérésére kiváltságos formában átírja I. Lajos király 1357. augusztus 19-én kelt oklevelét az esztergomi vásárvám szabályozásáról.
173.) november 25. Visegrád – Konth Miklós nádor előtt Péter fia Paska és szentpálijakab fia János Paska anyjának leánynegyede ügyében pert halasztanak.
144.) december 19. – A pozsonyi káptalan bizonyítja, hogy előtte királyfikarcsai Olury fia Peteu, Móric fia Miklós, igrici Miklós fia János és gutakarcsai Miklós fia János nagyanyjuk hitbére és jegyajándéka, továbbá Peteu anyjának leánynegyede ügyében, mely őket Bálint fia Pety Vereknye nevű birtokrészén megillette, Jakus pozsonyi bíróval kiegyeztek.
174.) december 20. Esztergom – Péter nógrádi főesperes, esztergomi vicarius előtt az esztergomi szent Anna kolostor perli Bálint esztergomi péket, mert az a szőleje után már három éve nem fizeti a kolostornak járó évi cenzust.
175.) december 20. Avignon – VI. Ince pápa egy év és negyven napi búcsúban részesiti azokat, akik az esztergomi Szent Adalbert egyházat a felsorolt ünnepeken meglátogatják.