88.) május 26. – A pécsi káptalan jelenti Miklós nádornak, hogy megkereső levele értelmében kiküldte emberét, akinek a jelenlétében a királyi ember kinyomozta az igazságot Vecse (dictus) Miklós fiainak a hatalmaskodása ügyében.
89.) május 29. – A pozsonyi káptalan bizonyítja, hogy előtte Salamon özvegye, Ilona, szapi Bálint özvegye, Erzsébet, Iván fia László leánya, Ilona, és csenfalvi Egyed fiai, András és Péter az uszori Péter fia Domonkost, miután tőle az esztergomi érsek ítélete szerint a 25 bécsi széles dénármárkát megkapták, Venis asszonynak, uszori Benedek fia János özvegyének a hitbérét és jegyajándékát illetően nyugtatták.
90.) augusztus 18. Nagyfalu – Baranya megye hatósága a nagyvátyi Miklós fia Péter kérésére kivizsgáltatja Gurk fia Mihály nagyvátyi hatalmaskodásának ügyét.
91.) szeptember 29. – László csázmai prépost, kápolnaispán bizonyítja, hogy miután Kuncilinus budai polgártól és volt bírótól a felhévizi keresztesek mesterének általános ügyvivője a tizedek és haszonvételek fejében a Buda melletti major után fizetendő egy forintot a kápolnaispán emberének jelenlétében nem volt hajlandó elfogadni, Kuncilinus ispán előtte bemutatta a korábbi években a keresztesektől kapott nyugtákat.
92.) október 3. – A zobori konvent bizonyítja, hogy előtte János garamszentbenedeki prépost Szigfrid apát és konventje nevében a monostor füssi birtokrészét Tamás fia Tamás és László fia János fiissi nemeseknek évi haszonbérletbe adta három bécsi széles dénármárkáért.
93.) október 6. Nagyfalu – Baranya megyei hatósága citói Miklós fia Péter Gurk fia Mihály elleni perét október 6-ról október 20-ra halasztja.
94.) – Druget Miklós országbíró ítéletlevelével a Tamás országbíró előtt 1353-ban megkezdett perben a vitás kuralyi Matyássapéterfólde nevű földrészt a perbefogott ikladi Barlius fia Jánosnak, Miklós fia Jánosnak és Lászlónak valamint Domonkos fia Jánosnak ítélte meg a bemutatott oklevelek miatt.
1355
95.) február 3. Tolnavár – A tolnai megyei hatóság Tekerő földrészt a mágocsi apát ellenében az ábrahámi apátnak ítéli.
96.) február 18. – I. Lajos király Demeter váradi püspök kérésére privilegiális formában átírja I. Károly király 1326. október 13-án kelt, Nekcsei Demeter tárnokmesternek a váradi püspökség részére tett adományáról kiállított oklevelét.
97.) március 12. Buda – I. Lajos király megparancsolja az összes vámszedőknek, hogy a szobi, helembai és letkési sajkásnak nevezett hajósok Pozsonytól Szalánkeménig vámmentesek, tőlük semmiféle vámot be ne hajtsanak.
98.) március 16. Buda – Lajos király megparancsolja a pozsonyi káptalannak, hogy Gyula borostyánkői alvárnagyot, a bazini Jánost, János szemeli falunagyot, valamint Kakas fia László selpei és klucsováni jobbágyait az esztergomi érsektől bérelt tized megfizetésére szólítsa föl.
99.) március 28. – A sági konvent bizonyítja, hogy midőn árvái László fia Márkó királyi ember a konvent tanúbizonyságának jelenlétében Nyírmái birtokot az esztergomi káptalannak iktatni akarta, Sáfár István fiainak, Jánosnak és Miklósnak a szolgálattevője, István urai nevében az iktatásnak ellentmondott, a káptalan viszont az ellentmondás okát Sáfár István fiaitól akarta hallani.
100.) május 21. – Az esztergomi káptalan bizonyítja, hogy előtte András fia László esztergomi kanonok saját és testvére, Miklós, valamint unokaöccse, Péter fia János nevében Tamás néhai erdélyi vajda fiait, Mihály váci püspököt és Konyát tiltotta a Hont vármegyei Kóvárszeg birtok elfoglalásától.
101.) június 5. – Domonkos esztergom-szenttamási prépost, esztergomi érseki általános helynök előtt bálványi Mykch és töhöli István a helynök korábbi idézőlevele értelmében pünkösd nyolcadán Po-bor fiai János és András, valamint Myke fia Myke özvegye ellenében megjelentek és előadták, hogy