Középgyöröd birtok korábban az dédanyjuk hozománya volt, ezért őket abból birtokrész illeti meg, de Pobor fiai és Myke fia Myke özvegye elfoglalták azt, ezért az őket illető részt követelik belőle. Ennek hallatán Pobor fiai és Myke fia Myke özvegye elismerték, hogy Középgyöröd dédanyjuk hozománya volt, de azt mondták, hogy közben vásárolt és szerzett jószágaik is fekszenek. A helynök a birtok szemléjére kiküldöttet rendelt ki.
102.) augusztus 17. – I. Lajos király Budán plébániatemplomot alapít.
103.) augusztus 21. – A garamszentbenedeki konvent előtt a terenyei Miklós fia István a derencsényi Vajda Pető fia Miklósnak örökbevallja a korábban neki elzálogosított jószágokat, Terenyét, Derencsényt és Sztranyt.
104.) szeptember 14. – A győri káptalan az országbíró megkeresésére jelenti a királynak, hogy a királyi ember tanúbizonysága jelenlétében a baziniakat a pozsonyi káptalan ellenében a király színe elé megidézte.
105.) szeptember 16. – A győri káptalan csallóközi nemesek kérésére kiváltságos formában átírja IV. Béla király 1238. szeptember 29-i oklevelét.
106.) október 9. Visegrád – Miklós, esztergomi érsek bizonyítja, hogy előtte a Pozsony falain kívüli Szent Lőrinc egyház papja késznek mutatkozott a pozsonyi társaskáptalannak Szent Lőrinc napján járó adó megfizetésére.
107.) október 23. Visegrád – I. Lajos király Baudonus Conventi perjel érdemeire tekintettel az ispotályos rend tagjait kiveszi a szlavón és horvát bánok, s bármely vidéki bírák joghatósága alól, a felettük való ítélkezés jogát önmagának, vagy az udvarban ítélkező nádorának és országbírájának tartván fenn.
108.) október 28. – Hont megye hatósága előtt sipéki Péter fia Pál tiltakozik varsányi Baka fia Miklós fenyegetései miatt.
1356
109.) február 2. Visegrád – László kápolnaispán előtt sipéki Péter fia Pál és varsányi Ivánka fia Miklós kiegyeznek Sipék birtok és Lylium asszony hitbérének és leánynegyedének ügyében.
110.) március 13. - A szekszárdi konvent Péter ábrahámi apát kérésére átírja a tolnai megyei hatóság 1355. február 3-án kelt oklevelét.
111.) március 23. Visegrád – Szécsi Miklós országbíró dárói István fia Miklósnak osztopani Peteu fiai, György, Péter és Miklós ellen indított perét Szent György ünnepének tizenötöd napjára halasztja.
112.) március 25. A somogyi konvent előtt a Tengerdi László fia Tivadar leánya, a Kelyanus fia András mester felesége, Klára asszony az őt megillető szobi birtokrész felét rokonának, aradi Tamás fia Tamásnak olyan feltétellel zálogosította el ötven budai számítása márkáért, hogy bármikor tőle ugyanennyiért visszaválthatja.
113.) március 26. Visegrád – Szécsi Miklós országbíró az esztergomi káptalan és a borosjenői Petych, valamint felesége és annak lányai közt, az Esztergom megyei Nyír(mál) birtok ügyében zajló perben az írásos bizonyítékok bemutatása után peregyezséget engedélyez.
114.) március 28. Lipcse – I. Lajos király meghagyja a pozsonyi káptalannak, hogy küldje ki emberét, s ennek a jelenlétében budafalvi Pál fia János vagy Miklós fia Demeter királyi ember Márton dömösi prépostot idézze színe elé budafalvi Vermes fiai, Mátyás deák és Miklós testvére ellen.
115.) április 15. Visegrád – I. Lajos király megparancsolja az esztergomi káptalannak, hogy küldje ki emberét, akinek a jelenlétében a királyi ember kivizsgálhatja, hogy dalmadi Tamás fia István panasza, miszerint Lőrinc barsi ispán fia László tiszttartója, tenki Dénes és gulácsi Péter április 5-én Dalmadon hatlmaskodtak, megfelel-e az igazságnak.
116.) április 23. (an sand Joergen tag) – Vischemund-i Ottó fia Ottó és felesége, Ágnes 40 bécsi font pfennigért eladják a Bruck an Leita-i ágostonosoknak a Bruck an der Leita-i házukat, emelyik egy részről az ágostonosok klastromával, másik részről Goettesprunne-i János házával határos. Az ügyletre